ثبت‌نام‌کنندگان انتخابات شوراها باید گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشند

ثبت‌نام‌کنندگان انتخابات شوراها باید گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشند


معاون سیاسی انتظامی فرمانداری تهران اعلام کرد که ثبت‌نام‌کنندگان انتخابات شوراها باید گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشند.

علی‌اصغر ناصربخت معاون سیاسی انتظامی فرمانداری تهران با اشاره به مقدمات قانونی صدور گواهی عدم سوء پیشینه داوطلبان انتخابات شوراها، گفت:‌ دفاتر پلیس + 10 در محدوده شهر تهران براساس درخواست شخصی داوطلبان شرکت در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا می‌توانند فرآیند صدور گواهی عدم سوء پیشینه را به جریان انداخته تا پس از مراحل قانونی نسبت به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه اقدام شود.
وی بر لزوم ارائه گواهی عدم سوء پیشینه توسط متقاضیان ثبت‌نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تاکید کرد.
ناصربخت ادامه داد: بنابر صراحت قانونی بند 3 ذیل ماده 26 قانون اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخابات شهرداران، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد در هنگام ثبت‌نام الزامی است.
معاون سیاسی انتظامی فرمانداری تهران تصریح کرد: تمامی افرادی که تمایل و قصد ثبت‌نام به عنوان داوطلب در  پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر تهران و روستا ها دارند، از تاریخ انتشار این اطلاعیه تا زمان شروع زمان ثبت‌نام، فرصت دارند به دفاتر پلیس + 10 در تهران مراجعه و اقدام لازم برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه معمول کنند.
ناصربخت تاکید کرد: به دلیل زمان‌بر بودن گواهی مذکور، متقاضیان باید به قید فوریت اقدام لازم را در این خصوص به عمل آورند.
دیدگاه ها و نظرات کاربران

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است !
لطفا دیدگاه های خود را فقط با زبان فارسی بنویسید. دیدگاه هایی که به زبان ها و گویش های دیگر نوشته شوند و یا حاوی واژه های نامناسب باشند تایید نخواهد شد.انتخاب 24 پایگاه جامع انتخابات در کشور ایران است که سعی می کند با نگاهی بی طرفانه باعث افزایش حضور در انتخابات و انتخاب شدن افراد اصلح توسط مردم شود.

جستجو در سایت ...